Adana Chat Siteleri

admin     24-10-21     Chat Siteleri     Adana Chat Siteleri     125 Defa Okundu

Adana Chat Siteleri

Keyifle Muhabbet edebilecek yeni bireylerle tanışmak ister misin? https://www.sohbetlaf.net ailesi olarak. Adana Chat Siteleri sizler için hazır. Hemen katılım sağla Chat yap. Siz değerli kullanıcılarımız için bu gün göz bebeğimiz olan Adana`dan biraz bahsetmek istiyorum.

Adana, Türkiye’nin bir ili ve en kalabalık altıncı şehridir .Adana Türkiye’nin coğrafi bölgelerinden Akdeniz Bölgesi’nin doğuda kalan bölümüne verilen isimdir. Batıda kalan kısım ise Antalya Bölümü olarak adlandırılır. Aynı zamanda, Akdeniz Bölgesi’nin yüzölçümü bakımından en büyük bölümüdür.
Bölüm, Manavgat Çayı’nın denize döküldüğü yerden Suğla Gölü’nün doğusuna kadar harita üzerinde çekilen bir hat ile Antalya Bölümü’nden ayrılır. Bölümün başlıca şekilleri Orta Toroslar, Taşeli Platosu ve Çukurova’dır. Adana yöresi, Kürt, Türk ve Arap kültürlerinin harmanlanmasından oluşmuş çok karmaşık bir kültüre sahiptir. Adana’nın yöresel kıyafeti şalvardır.. Ayrıca bele kuşak da bağlanır. Erkekler “burma bıyık” bırakır. Kasket, göğüs açık beyaz gömlek, siyah yelek, siyah “Adana Şalvarı”, beyaz çorap, yumurta topuklu ve sivri burunlu kösele ayakkabı yörede oldukça tercih edilen, prototip bir giyim biçimidir.

Bu nüfus, 1.127.516 erkek ve 1.131.202 kadından oluşmaktadır.
Yüzde olarak ise: %49,92 erkek, %50,08 kadındır.

nüfusu bir önceki yıla göre 20.778 artmıştır.

nüfusu 2020 yılına göre 2.258.718’dir.

iline bağlı 15 ilçe bulunmaktadır.

Aladağ. Ceyhan. Çukurova. Feke. İmamoğlu. Karaisalı. Karataş. Kozan. Pozantı. Saimbeyli. Sarıçam. Seyhan. Tufanbeyli. Yumurtalık. Yüreğir’ dır.

Adana’da Gezilecek Yerler

Kapıkaya Kanyonu ve Varda Köprüsü. Adana Arkeoloji Müzesi. Adana Ulu Cami. Yumurtalık Plajı. Bebekli Kilise. Anavarza Antik Kenti. Seyhan Baraj Gölü. Yılan Kale’ dır.

Şu Konular ilginizi çeke bilir :


Adana Muhabbet Siteleri

Türkiye`nin her yerinden ve de dünyanın her ülkesinden kolayca bağlanıp. Yeni insanlarla tanışabileceğiniz bu platformda 7/24 hizmet vermekteyiz. Gün aşırı giriş yapan kullanıcılarımız sizleri bekleyen kaliteli ve işinde iyi yönetim ekibimiz sıcak ve ılımlı bir karşılamayla farkımızı gösterecektir. Bilgisayar tablet ve de Mobil Adnroid uyumlu dokunmatik cep telefonlarınızla giriş yapabilirsiniz. Sınırsız müzik eğlenceli muhabbetlerin yanı sıra oyun kanallarımız da rakiplerinize meydan okuyabilirsiniz. Takma isminizi yazın ve de hemen giriş yapın.

Adana Chat Siteleri

Adana Chat Siteleri

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (3 Yorum)

    Adana Her sekilde kültürü insanı ile milletimizin vaz geçilmez bir yoresidir
    Sizleride hem adanaya hem de sohbetlaf.net ailesiyle sohbete bekleriz

    Adanalı herkes gelsin harika bir ortam

    Bahattin

    Adana Şalgami Karpuzu ile meşhur Sohbetlaf.net de gördüm kadari ile sohbetcileri ile meşhur kaliteli insanların sohbet durağı Sohbetlaf.net bekleriz

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?İçerikler

Sohbet sitemiz insanların boş vakitlerini en iyi şekilde değerlendirmesi için aktif edilmiştir.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2021 By Seo SuSKuN