Adıyaman Muhabbet Ortamı

admin     28-10-21     Sohbet Siteleri     Adıyaman Muhabbet Ortamı     129 Defa Okundu

Adıyaman Muhabbet Ortamı

Merhaba siz değerli kullanıcılarımız için harika bir ortam kurduk. Sende en güzel vakitlerini bizimle geçirmek ister misin? Adıyaman Muhabbet Ortamı sizler için hazır. Sanal Muhabbet Ortamı siz değerli kullanıcılarımıza en iyi hizmeti vermektedir. Haydi sizlere biraz menzil şehrimizden bahsedelim.

Adıyaman, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde, Orta Fırat bölümünde yer alan bir şehirdir. Kuzeyde Malatya, batıda Kahramanmaraş, doğuda Diyarbakır ile sınır komşusu olan Adıyaman’ın diğer komşuları; güneybatıda Gaziantep, güneydoğuda ise Şanlıurfa’dır. Şehir, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu bölgesi arasında köprü vazifesi gördüğü için ulaşım açısından oldukça önemli bir konumda yer almaktadır. İdari merkezi Adıyaman şehridir. Adıyaman yöresi, kültürel açıdan oldukça zengin bir yöredir. Yörede hafife alınamayacak kadar tarihi yerler bulunmaktadır. Bunların içerisinde de Nemrut Dağı Ören Yeri bulunmaktadır. Adıyaman da tarihi kaleler, kaya mezarlar, cami ve kiliseler bulunmaktadır. Bu tarihi zenginliğin içerisinde yöre kültürel anlamda oldukça zengin yapıdadır. Yöre yemeklerinin temel maddeleri olarak buğday ürünleri, kuru baklagiller, patlıcan, domates ve lahana kullanılmaktadır. Soğan, sarımsak, salça, pul biber, maydanoz ve baharatlar tüm yemeklerde tat verici olarak kullanılmaktadır.

Adıyaman nüfusu bir önceki yıla göre 5.994 artmıştır.

Adıyaman nüfusu 2020 yılına göre 632.459’dir.

Bu nüfus, 318.755 erkek ve 313.704 kadından oluşmaktadır.
Yüzde olarak ise: %50,40 erkek, %49,60 kadındır.

Adıyaman ilinde bulunan ilçeler şunlardır:

Besni. Çelikhan. Gerger. Gölbaşı. Kahta. Samsat. Sincit. Tut’ dur.

Adıyaman’da Gezilecek Görülmesi Gereken Yerler:

Nemrut Dağı Milli Parkı. Keleş Konağı. Oturakçı Pazarı. Adıyaman Müzesi. Çelikhan İçmesi. Palanlı Mağarası. Gerger Kanyonu. Tarihi Antep Evleri (Bey Mahallesi). Aslantepe Ören Yeri’ dır.

Şu Konular ilginizi çeke bilir :


Adıyaman Chat Siteleri

Harika bir platformda günün her saati çılgın vakitler geçirip. Yeni aşklara yelken açabilirsiniz. Siz değerli kullanıcılarımızı hiç bir ücrete tabi tutmadan. Bedava sohbet etme müzik dinleme ve oyun oynama imkanları sunuyoruz. Online ve de yazılı olarak yeni bireylerle tanışmak için sitemize giriş yap. Takma ismini al kendine bir şans ver. Ve en güzel vakitlerini bizimle paylaş. Chat yap.

Adıyaman Muhabbet Ortamı

Adıyaman Muhabbet Ortamı

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (3 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?İçerikler

Sohbet sitemiz insanların boş vakitlerini en iyi şekilde değerlendirmesi için aktif edilmiştir.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2021 By Seo SuSKuN