Afyon Sohbet Odaları

admin     02-11-21     Sohbet Odaları     Afyon Sohbet Odaları     123 Defa Okundu

Afyon Sohbet Odaları

Afyon Chat Odaları sizler için açılmıştır. Huzurlu seviyeli ve güzel zamanlar geçireceğiniz bir ortam hazırlanmıştır. Sizlerde yerinizi almak istemez misiniz? O halde adresimiz belli herkesi bekliyoruz.

Afyonkarahisar İli Hakkında Bilgi vermek istiyorum sizlere.

Afyonkarahisar veya eski ve halk arasındaki ismiyle Afyon, isimli ilin merkezidir. Mermercilik ve gıda sektöründe Türkiye içinde ve dışında isim yapmıştır. Şehrin Afyon olan ismi, 2005 yılında Afyonkarahisar olarak değiştirilmiştir. Yerleşimin eski adı Karahisâr-ı Sâhib’dir.  ismi, şehrin ortasında yükselen koyu renkli volkanik kayaların renginden  üstünde bulunan hisardan gelir.  adı ise, Anadolu  son devirlerinde yaşayan ve Moğol istilası sırasında buraya gelen Sâhib Ata Fahreddin Ali’nin unvanından gelmektedir. Günümüzde kullanılan Afyon adı da bölgede eskiden beri büyük alanda yapılan haşhaş ekimine dayanmaktadır. Kentin tarihi M.Ö. 3000 yılına kadar uzanmaktadır. M.Ö. 2000 ilk dönemlerinde egemenliğinde bulunan yerleşim, M.Ö. 2. bin yılın ortalarında Hititler’in denetimine r.
Afyonkarahisar ilinde bulunan ilçeler şunlardır:

Afyonkarahisar (İl merkezi). Başmakçı. Bayat. Bolvadin. Çay. Çobanlar. Dazkırı. Dinar. Emirdağ. Evciler. Hocalar. İhsaniye. İscehisar. Kızılören. Sandıklı. Sinanpaşa. Sultandağı. Şuhut’ dur.

Afyon’da Gezilecek Yerler:

Afyonkarahisar Kalesi. Cumhuriyet Şehitleri Anıtı. İscehisar Peri Bacaları. Sandıklı Hüdai Kaplıcaları. Gazlıgöl Termal Kaplıcaları. Heybeli Kaplıcası (Kızılkirse). Ömer Kaplıcaları. Afyon Arkeoloji Müzesi. Bolvadin Belediye Müzesi’dir.

Afyonlular İçin Altından Bile Daha Değerli Olan Lezzetli Afyon Yemekleri:

Sakala çarpan çorbası. Çullama köfte. Bükme. Ağzı açık. Afyon sucuğu. Düğülü haşhaş tatlısı. Afyon kaymağı tatlısı. Afyon keşkeği. Şebit. Haşhaşlı pide. Paçık. İlibada sarması’ dır.

Şu Konular ilginizi çeke bilir :


Afyon Arkadaşlık Ortamı

Yeni tanıştığınız kişiler ile muhabbetler kurup dostluklar elde edebilmeniz amacı ile sizler le birlikte burada bulunmaktayız. Her ülkeden sorunsuzca bağlanıp bizlere ulaşma imkanını siz kullanıcılar için ayarlamış olmaktayız. Ücretsiz ve sınırsız bağlanabileceğiniz bir ortamın olduğu yer de sizleri de aramızda görmek isteriz. Bilgisayar tablet ve de cep telefonlarınızla 7/24 hizmete açık bu mekana Giriş yap yeni arkadaşlarla tanış. Sınırsız müzik dinle. Sohbetlaf ailesi olarak sizleri bekliyor olacağız. Katılım sağla Chat yap.

Afyon Sohbet Odaları

Afyon Sohbet Odaları

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (4 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?İçerikler

Sohbet sitemiz insanların boş vakitlerini en iyi şekilde değerlendirmesi için aktif edilmiştir.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2021 By Seo SuSKuN