Ana Sayfa » ChatGenel » Sohbet Çeşitleri Nedir

Sohbet Çeşitleri Nedir

KaRa     19-01-23     Chat, Genel     Sohbet Çeşitleri Nedir     240 Defa Okundu

Sohbet Demek, insanların Birbirleri ile iletişim kurmasını Sağlamak Demektir. Sohbetin Günümüzde En Çok 2 versiyonu Kullanılmaktadır.

Bunlar Yazılı Sohbet Ve Sözlü Sohbetlerdir.

Sözlü Sohbet Nedir ?

Sözlü Sohbet insanların Yüzyüze Konuşarak Anlaşması ile Yapılan Sohbetlerdir. Sözlü Sohbet Yerine Göre Yazılı Sohbetden Daha iyi Olarak Gösterilir, insanların Kendilerini Anlatması için Sözlü Sohbet Daha Makbuldur. Sözlü Sohbet real ortamda yapılan Sohbet Türüdür.

Yazılı Sohbet Nedir?

Yazılı Sohbet Genellikle Günümüzün Çağında Online Messenger üstünden veya Sohbet Chat odalarında Bedava ücretsiz Şekilde Yapılan Sohbet Türüdür. Yazı Türü Sohbet internet bölümünde bir çok şekilde yapılmaktadır, Facebook, Messenger ve Java Tabanlı Diğer Yazım Kurallarına Uygun Sohbet Niteliği taşıyan Sitelerde yazılı Sohbete Sıkça Rastlayabiliriz.

Yazılı Sohbetin En Çok Kullanıldığı Ortamlar Genellikle Sohbet Siteleridir.

Sohbet Sitlerinde yazılı Sohbet Herzaman farklı insanlarla tanışmanıza Aracılık Eder. Şuanda Okuduğunuz Bu Yazıların Temel Kategoriside yazılı Sohbet Sitesi Olmasıdır.

Yazılı Sohbet odalarımızda insanın hal ve durumuna göre mutluluk ve üzüntü şaşkınlık sembole gösteren smileyler olması Kullanıcılarımızın O Anda Hangi Durumda Olduğunu Karşı tarafa Gösterir Buda Yazılı Sohbetde Sempatik Bir görünüm Sağlar.

Anlatılan herhangi bir konunun çok fazla derinine inilmeden, sanki karşısındaki kişiyle konuşuyormuş gibi bir edayla konunun yazıya aktarıldığı ve fikirlere dayalıdır. Aslında bakarsanız günümüzde yüzyüze birebir olarak sohbet eden insanlar kalmadı arkadaşlar. daha çok sosyal medya üzerinden, telefondan arama yoluyla ya da
mesaj suretiyle sohbetlerimiz gerçekleşmektedir.

Bütün bunların sebebi nedir? Tabiki telefon, bilgisayar, tablet vb. gibi icatlardır. Aslında baktıgınızda güzel olan bu icarlat insanları birbirlerinden uzaklaştırıyor ve insanlar sohbet etmenin ne demek oldugunu bile unutuyorlar.Arkadaslar o yüzden insanlara zamanınızı ayırın lütfen insanları tanıyın ne demek istediklerini bilin biraz sohbet edin.

Chat kelimesinin türkçe bir sözlükte geçtiğini sanmıyorum ama genel olarak internet üzerinden diğer insanlarla konuşmak olarak açıklayabiliriz.

İnternet üzerinden chat yapmanız için ilk olarak icq veya mirc gibi bir programa ihtiyacınız olacaktır. Bu programı tabiki www.sohbetlaf.net adresinden indirebilirsiniz. Bu programların bizi ilgilendiren kısmı bence mirc çünkü Mirc internet üzerindeki belli server’lara bağlanarak internet üzerinden diğer insanlarla genel veya özel olarak chat yapmak için kullanılan bir programdır.

Bu programın nasıl çalıştığını anlatmayacağım çünkü aranızda bilmeyen olduğunu sanmıyorum.
konumuza dönecek olursak Chat, en basit anlamıyla İnternet’te karşılıklı sohbet etmektir ve bilgisayar aracılığı ile İnternet kullanıcılarının gerçek zamanlı olarak iletişimi anlamına gelir.

Bir önceki yazımız olan Erzurum Sohbet başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?İçerikler

Sohbet sitemiz insanların boş vakitlerini en iyi şekilde değerlendirmesi için aktif edilmiştir.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2021 -2023 By Seo KaRa | sitemap |