Ana Sayfa » Chat Odaları » Depremi Fırsat Bilen Kansızlar

Depremi Fırsat Bilen Kansızlar

KaRa     14-02-23     Chat Odaları     Depremi Fırsat Bilen Kansızlar     292 Defa Okundu

Depremi Fırsat Bilen Kansızlar

Depremi fırsat bilen kansızlar, her afet sonrasında ortaya hamamböceği gibi çıkmaya devam etmektedir. İnsanlıktan, Ahlaktan, şeref ve namustan, İslami emir ve yasaklardan habersiz yaşayan bir tayfadan bahsediyoruz. Bu tayfa her zaman olduğu gibi 6 Şubat 2023 Pazar Günü Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen yıkıcı deprem sonrası ortaya çıktılar. İnsanlar canının derdine düşmüşken, bunlar can derdine düşen insanların enkaz altında kalan paralarını, altınlarını veya değerli eşyalarını aşırmak için bir lağım faresi edasıyla çalışmaya başladılar. Bazıları o kadar aşağılıktı ki, enkaz altında kalan bir teyzemizin kolundaki altınları almak için kolunu kesecek kadar gözü dönmüş ve fütursuz olarak hareket ediyordu. Bazıları, deprem bölgesine giden yardım Tırlarını ve araçları yağmaladılar, insanlara bıçak v.b. silahlarla saldırarak korku, panik ve teror ortamı oluşturmaya çalıştılar.

Depremi Fırsat Bilen Kansızlar Nereden Türedi ?

Depremi fırsat bilen kansızların çoğunluğu deprem bölgesinde yaşayan, milliyetinin ve cibiliyetinin ne olduğu belli olmayan insanlardır. Deprem sonrası oluşan belirsizlik, korku ve panik sıralarında bir çoğunun komşu ülkelerden kaçak olarak yurda girdiği tespit edilmiştir. Bazıları ise deprem haberini alır almaz sırf hırsızlık ve zengin olma hayaliyle deprem bölgesine akın eden, mesleği sadece hırsızlık olan kişilerdir. Yakın çevremden ve yaşadığım İlden haber verecek olursam, ben İzmir ilinde ikamet ediyorum. Basmane ve Çimentepe mıntıkasında yaşayan bir çok usta hırsızın, hesapta depremzedelere yardım etmek amacıyla akın akın bu bölgeye gittiklerine dair rivayetler ortada dolaşmaktadır. Bu yüzden bu kanı bozuk tayfanın Müslüman ve Türk olduğundan kesinlikle şüpheliyim.

Çünkü bir Türk asla hırsızlık yapmaz. Türk töresine göre adam öldüren, barış zamanında kılıç çeken, hayvanları çalan, hırsızlık v.b. suçları işleyenler ölümle cezalandırıldı. Eski bir Türk Devleti olan Hun imparatorluğuna baktığımızda; hırsızların 7 ile 700 sopa cezasıyla cezalandırıldığı ve çaldığı nesnenin dokuz katını ödemekle cezalandırıldığını görmekteyiz. O zamanların en kıymetlisi sayılan At v.b. çeşleri çalanların veya ikinci kez hırsızlık suçu işleyenlerin öldürüldüğü bilinmektedir. Hun imparatorluğunda tatbik edilen cezalar şu an geçerli olsa inanın taş üstünde taş, omuz üstünde baş kalmazdı.

Devleti ve Güvenlik Güçlerini Sürekli Karalayanlar

Deprem sonrasında siyaset dünyasından, sivil toplum kuruluşlarından, köşe yazarlarından, bazı televizyon kanallarından dezenformasyon faaliyetleri başladı. Depremi bile siyasete alet edecek kadar alçaldılar. Devletin ve kurtarma ekiplerinin yetersiz olduğundan, askerin polisin görevini yapmadığından falan bahsettiler. Elbette kuruldukları koltuklarda ahkam kesmek onlar için kolaydı. Çünkü en basit siyaset “Çamur At İzi Kalsın”. 10 ili etkileyen çok büyük bir afetten bahsediyoruz. Bu on ilin ilçe ve köylerini de hesaba katarsak ne kadar büyük bir alan olduğunu tahayyül etmeye çalışın. Deprem bölgesi bir çok ülkeden bile yüzölçümü ve nüfus olarak daha büyük. Bu yüzden karalama ve iftira kampanyalarıyla beslenen, kaos ortamından nemalanan soysuzlar, merak etmeyin devletimiz Askeriyle, Polisiyle, Jandarmasıyla GKK (Güvenlik Köy Korucusu)’sıyla, arama kurtarma ekipleriyle deprem bölgesinde vatandaşımızın hizmetindedir.

Bir de son zamanlarda güvenlik güçlerinin yakaladığı hırsızlık faillerine sert davrandığı ve hukuku çiğnediği şeklinde bir takım yalan ve asılsız haberler başını almış gidiyor. Bu asılsız haberlere adına İHD denilen İnsan Hakları Derneği de çanak tutmaktadır. Masum vatandaşların canı ve malı söz konusu olduğunda sessiz kalan bu dernek, Terörist, terörist yakınları, hırsızlar, gaspçılar, yağmacılar ve bilimum suçlular olunca aniden ortaya çıkarak insan haklarından bahsetmektedir. Sevsinler sizi terörist seviciler, bu necip millet sizi de biliyor merak etmeyin.

Adıyaman iline yardım malzemeleri götüren ve iki gün önce”Sanaldan Reele Taşınan Dostluklar” başlıklı makalemizde bahsettiğimiz SuSKuN rumuzlu kardeşimiz bölgeden hırsızlara ait bir takım resimler göndermiştir. Aşağıda yer alan resimlerde gördüğünüz gibi hırsızların ağzı gözü epey hasar görmüş ve kanamıştır. Bu yaralanma ve hasarlar kesinlikle güvenlik güçlerimizden değil, şahısların yakalama ve gözaltı alma işlemleri esnasında yaşanan arbede veya bölge halkının linç girişimleri nedeniyle meydana gelmiştir. Bu yüzden hiç kimse güvenlik güçlerimizi pis ağzına almasın.

Depremi Fırsat Bilen

Depremi Fırsat Bilen

Depremi Fırsat Bilen2

Depremi Fırsat Bilen2

Depremi Fırsat Bilen3

Depremi Fırsat Bilen3

Sohbet odaları ekibinden yazarınız ben KaRa, bir başka makalede görüşmek üzere sağlıklı ve mutlu günler diliyorum.

Bir önceki yazımız olan Yeni Chat Odaları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (2 Yorum)

    sayin KaRa Önemli bir konuyu ele aldin için teşekkür ederim
    Evet deyerli kardeslerim sayın KaRa zaten üsluba göre yagmacilari anlatmış çok fazla bir şey eklemeye lüzum yok biz millet olarak çok duygusal ve çok güçlüyüz allahin izni ile bununda üstesinden geleceğiz hayatını kaybeden vatandaşlarımızı asla unutmayacaz
    Güzelim Türkiyemin acılı günlerinde insanlarımız kan ağlar iken bunu fırsata cevirip allahtan korkmaz kuldan utanmaz kişiler bu kötü günümüz de de kendini belli etti
    Peygamber efendimizin zamanın dan bu yana iyi ve kötü var var olacak ama sonunda iyilik hep kazanacak inşallah rabbim bu kullarını helak etsin başka bir şey demiyorum bizi sirtimizdan vuran larin bir çoğu da sözde Türk sözde Müslüman malesef Rabbim sonumuzu hayır eylesin

    Değerli yorumun ve en başından beri konuya gösterdiğin duyarlılık nedeniyle teşekkür ederim sevgili Suskun

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?İçerikler

Sohbet sitemiz insanların boş vakitlerini en iyi şekilde değerlendirmesi için aktif edilmiştir.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2021 -2023 By Seo KaRa | sitemap |