Ana Sayfa » Genel » Depremzedelere Yardım

Depremzedelere Yardım

KaRa     10-02-23     Genel     Depremzedelere Yardım     247 Defa Okundu

Depremzedelere Yardım

Depremzedelere yardım konusunu açmamı tavsiye ettiği için sevgili site sahibi Baki beye teşekkürlerimi sunuyorum. Merhamet, sevgi ve hoşgörü sahibi bu kardeşimiz depremzedelere yardım malzemelerini aracına yükleyerek yollara düştü ve Adıyaman iline ulaştı. Baki kardeşimizin gönderdiği ve Adıyaman ilinde depremin meydana getirdiği yıkımı gösteren bazı fotoğrafları aşağıda paylaşıyorum. Depremin ve oluşturduğu etkiler, insanların günlük yaşamlarının çok ötesindedir. Çünkü depremlerin önceden bilinemez olması, sadece tahminlere dayalı olması nedeniyle insanlar üzerinde bir çaresizlik duygusu hakimdir. İstanbul ve İzmir’de deprem beklerken Kahramanmaraş merkezli aynı gün içinde iki büyük deprem olması, insanlarda şaşkınlık, endişe ve infiale yol açmıştır.

Depremzedelere Yardım

Depremzedelere Yardım

Depremzedelere Yardım2

Depremzedelere Yardım2

Ülkemizi çok derinden sarsan ve 10 ilde etkili olan yüzyılın felaketinde binlerce can enkaz yığınları altında kalmıştır. Can kayıplarını en aza indirebilmek, enkaz altından insanları kurtarmak için seferber olan tüm kurum ve kuruluşları tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Ayrıca varıyla yoğuyla depremzedelere yardım için seferber olan vatandaşlarımızı, sivil toplum örgütlerimizi, sanat, iş ve futbol camiasının değerli mensuplarına da şükranlarımı sunuyorum. Gün birlik olma günüdür, gün ekmeğini, aşını, evini paylaşma günüdür.

Depremzedelere Yardım ve Yaşanan Sorunlar

Bu tür büyük felaketlerde insanlarda uzun zaman sürecek korku, belirsizlik, endişe gibi duygular hakimdir. Çünkü depremin büyüklüğü, etkilediği alanın geniş olması, depremin meydana getirdiği korkunç yıkım ve yitirilen can kayıpları, yaralılar vs. insanlar üzerinde büyük etki bırakmaktadır. Bunların üzerine kurtarma çalışmalarında meydana gelen zorluklar, depremzedelerin barınma, iaşe, iskan v.b. ihtiyaçlarının karşılanması gibi sıkıntılar da depremin insan psikolojisi üzerine olan negatif etkilerini artırmıştır.

Deprem Bölgesi

Deprem Bölgesi

Deprem Bölgesi2

Deprem Bölgesi2

17 Ağustos Marmara depremi ve 12 Kasım 1999  Düzce depremi, 23 Ekim 2011 Van depremi, 30 Ekim 2020 İzmir depreminin meydana getirdiği yıkım ve can kayıplarını çok çabuk unuttuk. Türkiye’nin Jeolojik yönden bir deprem kuşağı içerisinde yer aldığını, bu nedenle acilen Japonya benzeri inşaat mimarilerinin Türkiye’de tatbik edilmesi, konut yapımının devlet eliyle denetlenerek kriterlerin yerine getirilip getirilmediğinin kontrol edilmesi, her önüne gelenin inşaat yapmaması konusunda gerekli tedbirlerin alınarak hayata geçirilmesi elzemdir. Ayrıca depremlerin ilahi bir ikaz olduğu gerçeğini mutlaka kabul etmek lazımdır.

Sohbet odaları olarak Depremzedelere Yardım başlıklı konunun sonuna gelmiş bulunmaktayız. Rabbim, şu an enkaz altında kalan vatandaşlarımıza yardım ihsan eylesin. Yaralılarımıza acil şifalar versin.

Bir önceki yazımız olan Seviyeli Tanışma Siteleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (4 Yorum)

  Öncelikle merhabalar arkadaşlar Sayın KaRa Yansıtmak İstediklerimizi Tercüme ettiniz için Teşekkür ederim Herkez gibi bende insanlık görevimi yaptım Acikcasi Imkanim var iken Evde TV başında olani biteni izleyemedim Evimde Sıcak yer beni rahatsız etti yedim yemek beni rahatsız etti Elimizden Geldince Deprem Bölgesine Bizde Rotomuzu Çevirdik Lakin Çıplak Gözle Gördüm Herseyi Kısaca Caresizligi insanların umutla bekleyisini Encokta Bana dokunan Cocuklarin ne oldunu bilmeden sokakta oyun oynaması Hic bir seyden Habersiz birer melek gibiler Son olarak şunu dile getirmek istiyorum TV de gördüğünuzun çok daha fazlası var Milletçe Cok birlik ve beraberlik içinde oldumuz kesindir Ve Gördümki Mülk sahibi de Kiraci vatandaş da aynı ateşin başında ısınıyor umutla bekliyordu hesaplı yaşayın iyi ve düzgün yaşayın Allaha tefekkür edin ama yarın sizin mış gibi yaşamayin allaha emanet olun

   Allah hepinizden razı olsun, birinizi bin etsin sevgili Baki kardeşim. Gün birlik ve beraberlik günüdür, acıyı en derinden yüreğimizde hissettik. İnşallah bu deprem yetkililere ders olur. Düzce depreminin üzerinden 24 yıl geçti ama hala değişen bir şey yok. Bir an evvel imar kanunun tekrar gözden geçirilmesi, denetimlerin sıklaştırılması, Japonyadakine benzer mimarilerin ülkemizde de tatbik edilmesi konusu acildir.

  Deprem hepimizi yaktı yıktı.Bu kadar büyük olması en kötüsü de bu kadar canalması dayanılacak gibi değil.İnsan olupta üzülmemek elde de değil.İşlediğin konu çok yerinde ve zamanında olmuş sevgili KaRa.
  Bu depremde gördükki millet olarak birbirimize ne kadar bağlıyız.Birimizin acısı hepimizin acısı.Ben artık bizi kimsenin bölüp yıkamayacağını dünyaya gösterdiğimize inanıyorum.Tek yürek olduk hepimiz yardıma koştuk.
  Ben buradan bu vesile ile vefat edenlere rahmetler,yaralılara acil şifalar, acılı alilelerine de sabırlar diliyorum.Allah yardımcıları olsun….

  Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim sevgili arkadaşlar. Rabbim benzer felaketleri tekrar yaşatmasın inşallah.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?İçerikler

Sohbet sitemiz insanların boş vakitlerini en iyi şekilde değerlendirmesi için aktif edilmiştir.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2021 -2023 By Seo KaRa | sitemap |