Ana Sayfa » Chat Odaları » Erzurum Sohbet

Erzurum Sohbet

KaRa     24-02-23     Chat Odaları     Erzurum Sohbet     212 Defa Okundu

Erzurum Sohbet odaları, Erzurum chat siteleri veya Erzurumlularla muhabbet gibi konular olunca, sohbetlaf.net sitesi mutlaka bu konuda girişimlerde bulunacaktır.

Erzurum Sohbet Odaları

Sevgili Erzurumlu hemşerilerim, konu gurbet sohbet ve sıla özlemi olunca insanın içine bir yeis çöker. Edebiyatımızın her alanında yazılan romanlar, hikayeler, şiirler buram buram gurbet kokar. Erzurum yöresine ait türkülerin en duygulu olanları da mutlaka gurbeti anlatır. Mesela bunlardan en göze çarpanı, “Erzurum Dağları Kar İle Boran” türküsüdür. Bu türkünün nasıl ortaya çıktığı net olarak cevaplanamazken, rivayet odur ki; Malatyalı Ali adında bir şahıs, Erzurum’a askerlik görevini yapmaya gider. Ali burada çığ altında kalır ve bir müddet sonra bir çoban tarafından kurtarılır ve çobanın evine gidilir.

Ali’nin bakımıyla ilgilenen çobanın kızı Ali’ye aşık olur, fakat Ali nişanlıdır. Ali nekahet dönemini atlatıp iyileşince nişanlısı aklına gelir.  Kızdan bir kağıt ile kalem ister ve başlar yazmaya. “Erzurum dağları kar ile buran aldı içerimi dert ile verem sizde bulunmazmı bir kurşun kalem, yazam arzu halimi yara gönderem.” Çobanın kızı gözü yaşlı mektubu gönderir fakat eve döndüğünde üzgündür. Aliye sorar beni hiç mi sevmedin? Hasta halinde sana o kadar hizmet ettim? diye sorar. Bizim Ali cevap olarak şunları mırıldanır.  “Erzurum dağına kara gidelim ayvadan usandık nara gidelim. Bu elin güzeli gönül eylemez gönül eyleyecek yara gidelim.”

Erzurum Chat Siteleri

Erzurum chat siteleri olarak gurbet ve sıla özlemi adına sayfalarca yazı yazabiliriz, ama cevabını ne kadar verebiliriz orası kocaman bir muamma. Erzurum sohbet sitesi olarak amacımız sadece acıyı, hüznü biraz hafifletebilmek. İşte bu yüzden Erzurum chat odalarını açmak bizim için elzem oldu. Sitemize gelen birbirinden değerli Erzurumlu kardeşlerimizle ara sıra hasbihal ettiklerimiz oluyor. Gurbet duygusunu en derinden yaşamış kişilerle söyleşi yapıp onların nabzını tutuyoruz.

Bu nedenle yurt dışında veya yurt içinde yaşayan Erzurumlu kardeşlerimizi, Erzurum sohbet siteleri vasıtasıyla bir araya getirmek bizim için bir vefa borcuydu. Bu borcu ödemek için sohbet ehli ve sıla özlemiyle perişan olan Erzurum sohbet odaları bu günlerde oldukça popüler ve hareketli bir profil sergiliyor. Sohbet etmek için gelenlerin bir çoğu Erzurum şehir merkezi, İlçe ve köyleri ile yakın illerden oluşmaktadır. Sohbet sitelerinin misyonuna baktığımızda; uzakları yakın ederek farklı kültür ve yaşam formlarını bir araya getirmek suretiyle adeta bir turizm elçisi gibi görev yapmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Yeni Chat Odaları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?İçerikler

Sohbet sitemiz insanların boş vakitlerini en iyi şekilde değerlendirmesi için aktif edilmiştir.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2021 -2023 By Seo KaRa | sitemap |