Ana Sayfa » Chat Siteleri » Hızlı Sohbet

Hızlı Sohbet

KaRa     05-03-23     Chat Siteleri     Hızlı Sohbet     238 Defa Okundu

Hızlı Sohbet

Hızlı sohbet etmek, hızlı konuşmak, hızlı hareket etmek, hızlı chat siteleri, hızla uzaklaşmak, hızlı araba sürmek gibi başına belirleyici “Hız” kriteri konan bir çok kelime ile mutlaka karşılaşmışsınızdır. Çoğu zaman hızlı yapılan hareketlerin toplum tarafından hoş karşılanmadığı bilinmektedir. Çevremizde hızlı konuşan, kelimeleri ard arda sıralayan insanların kendilerini tam olarak ifade edemedikleri, kekeledikleri veya tıkandıklarına şahit oluruz. Chat siteleri içerisinde de beyni ile ağzı arasındaki mesafeyi bir türlü idrak edemeyenlerin de, bir takım hızlı yazılar gönderdiklerini görüyoruz.

Fakat her ne hikmetse insanlarla iletişim kurmak için hızlı yazı yazanların belli bir zaman sonra suskunlaştığını görmekteyiz. Çünkü halk arasında söylenen muteber bir söz vardır. “Rafan Atın B.ku Seyrek Düşer”. Bakınız değerli dostlar yetenek dolayısıyla insanda mevcut olan hız konusunu asla yadırgamıyorum. Ben şahsen on parmak “F” klavye kullanırım ve oldukça hızlıyım. Beni dikkat çekmek istediğim acele ve düşünmeden hareket eden tiplerdir.

Hız Konusunda Gerçek Hayattan Misaller

Gündelik hayatta karşımıza çıkan tanındık bir kavramdır hız konusu. Örnek verecek olursak; “Arabayı Çok Hızlı Kullanıyormuş”, “Hızlı Gitti Genç Öldü, Cesedi Yakışıklı Olsun”, “Alemin En Hızlı Delikanlılarındandı, Bir Kör Kurşuna Kurban Gitti” v.b. Gördüğünüz gibi sürat konusunda pek iyimser sözler duymak neredeyse olanaksız. Ben çevremde hızlı konuşan bir çok kişi tanırım. Bunlardan genç olanı da var, ihtiyar olanı da. Hızlı konuşmak aslında bir rahatsızlık türü. Tanıdığım hızlı konuşanlardan bir çoğu kendini ifade etmekte zorlanıyor, saçma sapan cümleler kuruyor, kekeliyor, terliyor v.s. Bu insanlar bir müddet sonra sessizliğe gömülüyorlar, insanlar tarafından sessiz biri olarak görülüyorlar.

Hızlı Sohbet etmek için sitemize giriş yapan şahıslar, çevrelerinde herhangi bir kimse olmadığı için son derece mantıklı şeyler yazabiliyorlar. Bir gün sohbet odasından tanıdığım bir arkadaşla gerçek hayatta tanışma ve buluşma fırsatım oldu. Kendisiyle telefonda sürekli konuşurduk. Yüzyüze sohbet ettiğimiz esnada şahsın son derece sessiz olduğunu farkettim ve dedim ki, “Yahu Ben Farklı Kişiyle mi Konuşuyorum, Telefondayken Bülbül Gibi Şakıyordun, Şimdi Neden Sessizsin?”. Bir zaman sonra pot kırdığımı anlamıştım, çünkü şahıs yukarıda bahsettiğim gibi “Hızlı Konuşma” hastalığının esiri olmuş, konuşursam hata yaparmıyım acaba diye düşündüğünü anladım.

Konuyu şöyle bir toparlayacak olursak, hızlı sohbet etmeye çalışanlar, kesinlikle uzun cümleler kuramazlar. Hızlı anlatayım derken kekelerler, karşıdaki insana meramlarını anlatamazlar. Bunun çözümü sürekli kitap okuyun, evde ayna karşısında veya aile fertleri karşısında tane tane konuşmaya özen gösterin.

Bir önceki yazımız olan Random Sohbet başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?İçerikler

Sohbet sitemiz insanların boş vakitlerini en iyi şekilde değerlendirmesi için aktif edilmiştir.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2021 -2023 By Seo KaRa | sitemap |