Ana Sayfa » Chat Siteleri » Random Sohbet

Random Sohbet

KaRa     04-03-23     Chat Siteleri     Random Sohbet     233 Defa Okundu

Random sohbet, random chat, rastgele görüntülü sohbet, kayıt olmadan sohbet, rastgele chat başlıklı konumu okumaktasınız.

Random Sohbet

Random sohbetler genellikle çoğu kişi tarafından becerilemeyen, tamamen kişinin yeteneğine, özgüvenine, cesaretine bağlı olarak gelişen bir sohbet türüdür. Random muhtemelen dilimize İngilizce’den geçmiş bir sözdür. Türkçeye çevirecek olursak rastgele, dostça muhabbet etmek demektir. Dostça denildiğine göre tanıdık insanlarla değil, tanımadık insanlarla yapılır bu sohbet türü. Random bir sohbete başlamak için insanların yoğun olduğu yerler gözlemlenir. Bunlar; dinlenme yerleri, parklar, kafetaryalar, açık alanlar v.s. Cadde üzerinde acele adımlarla bir yerlere yetişmeye çalışan kişilerle bu tarz muhabbetler yapılmaz. Çünkü hızlı adımlarla yürüyen kişi mutlaka bir yerlere yetişmek zorundadır ve sizinle çene çalacak ne vakti vardır, ne de tahammülü. Sırf gevezelik olsun diye insanları yolundan alıkoymak abesle iştigaldır.

Kimlerle ve Nerelerde Random Sohbet Yapılır

Random sohbetlerin en iyi yapıldığı yerlerin başında parklar vardır. Çünkü parka oturmaya gelen kişinin vakti boldur ve mutlaka birileriyle muhabbet etmek ister. Bilhassa buralarda oturan orta yaşın üzerindeki insanlarla bu tarz sohbetler rahatlıkla yapılabilir. Fakat bu sohbetleri yaparken insanlara sürekli sorular sorar ve ince detaylara girmek isterseniz sohbet başlamadan bitebilir. İnsanlarla muhabbet ederken soru yöneltmek, onun sizden kuşkulanmasına ve uzaklaşmasına yol açar. Random sohbetler size bir şey kaybettirmez, aksine sizin rahatlamanızı ve gündeme adapte olmanızı, insani duygulara sahip olmanızı sağlar. Bir de yabancı bir kişiden öğrenilecek bilgiler vardır. Ayrıca onun tavsiye ve öğütlerine de kulak vererek bazı zorlukları aşabilirsiniz.

Yabancı insanlarla dostça ve bütün kaygılardan uzak bir şekilde iletişim kurmak rahatlamanızı sağlar. Aklınıza gelen her konu hakkında (Spor, Siyaset, Futbol, Genel Kültür, Sinema v.b.) konuşabilirsiniz. Fakat bu random sohbet konusunu sündürüpte, elalemin kadınıyla kızıyla konuşmaya çalışırsan sert tepki alabilirsiniz. Kadınlarla sohbet etmek random konusuna girmiyor. Bu konuyu ilerleyen günlerde kaleme alıp, ayrı bir kategoride değerlendireceğiz. Şunu da belirtmeden geçemeyeceğim, özellikle asabi ve gergin olan Türk halkı, random sohbetlere sıcak bakmayabilir ve ummadığınız tepkiler alabilirsiniz.

Chat Siteleri İçinde Random Chat

Chat sitelerinde hiç kimseyi tanımadığın için random chat yapmak daha da kolaydır. Selamlaşma ile başlayan muhabbetler dağdan, dereden, tepeden devam edip gider. Çünkü karşıdaki insanı yazılı chat yoluyla anlamaya çalıştığın için, bu anlama ve konuya odaklanma süresi uzadıkça uzayabilir. Sohbetlaf.net sitemizin içinde yurdun her tarafından gelen insanlarla rahatlıkla muhabbet edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sohbet Odaları Bizim Mekan Geveze başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?İçerikler

Sohbet sitemiz insanların boş vakitlerini en iyi şekilde değerlendirmesi için aktif edilmiştir.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2021 -2023 By Seo KaRa | sitemap |