Ana Sayfa » Chat Siteleri » İdeal Sohbet Odaları

İdeal Sohbet Odaları

KaRa     26-02-23     Chat Siteleri     İdeal Sohbet Odaları     252 Defa Okundu

İdeal Sohbet Odaları

İdeal sohbet odalarında sohbet etmek sanıldığı kadar zor değildir. Önemli olan odalarda bulunan kişilerle ortak payda ve düşüncelerde buluşabilmektir. İşte bu gerçekleştiği zaman ideal yani bütün iyi özellikleri içinde barındıran bir sohbetten bahsedebiliriz. İnsanların çoğunluğu daha doğrusu sanal chat sitelerine girenlerin büyük kısmı utangaç bir yapıya sahiptir. Bazen karşıdaki insanla ortak bir yönü olmadığını düşünür ve susmaya başlar. Halbu ki hoş sohbet edebilmek düşünüldüğü kadar zor bir durum değildir.

Fakat bu zor gibi görünen hususları aşmak için mutlaka evde egzersizler ve alıştırmalar yapmak gereklidir. Chat siteleri içerisinde ideal sohbet etmek, gündelik hayata göre daha kolaydır. Çünkü odadaki insanların seni görme veya eleştirme gibi bir şansları yok. Bütün hikaye, chat odasına dökülen yazılarda gizli. Bu yüzden gerçek yaşama göre sanal chat siteleri etkileşimin ve iletişimin en yoğun yaşandığı yerlerdendir diyebiliriz.

Gerçek hayata döndüğümüzde ise herhangi bir yemekte, davette, telefonda, okulda v.s. ideal sohbetler biraz daha zordur. Çünkü muhataplarınla birbirini gördüğün için çekincelerin elbette olacaktır. Fakat kendini rahat hissettiğin anda bu zorlukların üstesinden geleceğinden eminim.

İdeal Sohbet Etmek İçin Dikkat Edilecek Hususlar

İdeal sohbet odaları veya gündelik hayatta iyi bir muhabbete başlamanın kilit noktalarından birisi de zamanlamadır. insanlar bir işle meşgulken rahatsız edilmekten hazetmezler. Dolayısıyla herhangi bir muhabbete girmeden önce zamanlamanızın uygun olup olmadığını kontrol edin. Unutmayınız ki iyi bir konuşma, mutlaka önceden bir hazırlığı gerektirir. Hazırlıksız olarak bir konuya başladığın zaman, söyleyeceklerini unutur veya kekelemeye başlarsın ki, bu da sohbetin tez zamanda bitmesine yol açar. 

Örneğin yeni bir komşun binaya taşınmış, onunla tanışmak için fırsat kolluyorsun. Fakat bir baktın komşun elinde ağır market poşetleri, ter her yerinden çıkmış. Onu apartman girişinde durdurup ta sohbet etmeye çalışmak son derece yersizdir. Bu durumda yapacağın şey, iştahını başka zamana saklamak kısaca “Selamün Aleyküm” veya “Merhaba” demektir.

Başka bir örnek verecek olursak; Evine bir kedi almak istiyorsun, bunu sabahın köründe daha ayılmamış, afyonu patlamamış eşine damdan düşer gibi söylersen mutlaka ters tepki verecektir.

Bir önceki yazımız olan Aydın Sohbet başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?İçerikler

Sohbet sitemiz insanların boş vakitlerini en iyi şekilde değerlendirmesi için aktif edilmiştir.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2021 -2023 By Seo KaRa | sitemap |