Ana Sayfa » Chat » Zello Sohbet

Zello Sohbet

KaRa     07-03-23     Chat     Zello Sohbet     263 Defa Okundu

Zello Sohbet Uygulaması

Zello sohbet uygulaması nedir, konuyu bilmeyen arkadaşlar için kısaca bahsetmek istiyorum. Zello sohbet uygulaması ingilizce walkie-talkie, Türkçe karşılığı ise bas-konuş uygulamasıdır. Bazı resmi kurumlarda kullanılan telsizlerle benzer bir biçimde çalışır. Bu uygulama telsizden keyif alanlar için o kanalda bulunan insanlarla veya arkadaş listenizdeki arkadaşlarla sohbet olanağı sağlamaktadır. Zello sohbet sisteminde bir çok kanal bulunmaktadır. Anlık iletişim ve haberleşme yönünden chat sitelerinden daha hızlı ve organize bir hizmet sunduğu için zello sohbet uygulaması gerçekten kullanılmaya değer bir uygulamadır.

Zello Chat Uygulaması Nasıl Kullanılır ?

Zello uygulamasını kullanmak için elinizde bulunan telefona veya bilgisayarınızda kullandığınız işletim sistemine uygun olan versiyonu indirmeniz lazım. Bunun için zello’nun resmi sitesi olan http://zello.com/home linkine tıklayabilirsiniz. Girdiğiniz sayfanın en altında solda Android, Blackberry, Iphone, PC versiyonlarını indirebilirsiniz.

İlk olarak zello, gezi parkında eylem yapanlarla dikkat çekmişti. O dönemde en fazla indirme rekorlarını kırmaya başlamıştı. Çünkü eylem için organize olan çeşitli gruplar, şehirlerarası diğer gruplarla anında haberleşmekteydi. Bu haberleşmeler esnasında güvenlik güçlerinin yeri, konumu, mevcudu hakkında birbirlerine bilgi aktarmaktaydı. Ücretsiz olarak kullanılan wiber ve Tango’dan sonra telefonları bas konuş haline getiren bir yazılımdan bahsediyoruz.

Bu uygulamada sesli görüşme, sms gibi klasik hizmetlerde sunulmaktadır. Altyapısı internete dayalı olsa da, mobil telefonunuza yeni bir fonksiyon kazandırmaktadır. Zello uygulamasını telefonunuza indirmekle iş bitmiyor. Telefon adres defterinizde kayıtlı ve zelloya kayıtlı arkadaşlarınızı kendisi tespit etmektedir.

Tıpkı taksi şoförlerinin kullandığı ve anlık iletişim sağlayan zello, ses ve görüşmeyi çok hızlı şekilde karşı tarafa aktarabilmektedir. Ayrıca birden çok kişiyle anlık olarak konferans görüşmelerde yapabilirsiniz. Siz konferansa dahil olmasanız bile, konuşmacıların yaptığı iletişimi sessizce takip edebilirsiniz. Ayrıca oluşturduğunuz grubu şifreli veya şifresiz olarak kullanıma açabilirsiniz. Zello’nun bir güzel yanı daha akıllı telefonların yanı sıra bilgisayarınıza da bu sistemi kurarak telefona sürekli bağımlı olmaktan kurtulabilirsiniz.

Amerika Birleşik Devletleri ve bir çok ülkede milyonlarca kişi bu uygulamayı keyif alarak kullanmaktadır. Kullanıcılar için gerçekten harika bir iletişim şeklidir.

Bir önceki yazımız olan Seviyeli Tanışma Siteleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?İçerikler

Sohbet sitemiz insanların boş vakitlerini en iyi şekilde değerlendirmesi için aktif edilmiştir.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2021 -2023 By Seo KaRa | sitemap |