Ana Sayfa » Chat Siteleri » Sohbet Makalesi Nasıl Yazılır

Sohbet Makalesi Nasıl Yazılır

KaRa     08-02-23     Chat Siteleri     Sohbet Makalesi Nasıl Yazılır     285 Defa Okundu

Sohbet Makalesi Nasıl Yazılır

Sohbet makalesi nasıl yazılır ?, sohbet makalesi nedir, sohbet makalesi yazan kişinin özellikleri nelerdir? Herkes makale yazabilir mi? gibi soruların cevaplarını birlikte aramaya çalışacağız. Öncelikle sevgili KaRa bu konuyu neden açtın, nereden aklına geldi? gibi sorduğunuzu duyar gibiyim. Elbette bu konu kendiliğinden damdan düşer gibi ortaya çıkmadı. Şimdiye kadar onlarca sitede makale yazdık, çizdik, kendimizce dilimiz döndüğünce sizlere bir şeyler anlatmaya çalıştık. Bütün bu makalelerin amacı sitenin seosunu yükseltmekten ziyade, okuyuculara bir şeyler aktarabilmek, tecrübelerimizi paylaşmak, yazılı sohbetler vasıtasıyla iletişim kurmaktır.

Sohbet makalesi, sitenin içeriğine, yapısına ve site sahibinin özel isteklerine göre değişiklikler gösterebilir. Bazen site sahibi veya sevdiğiniz bir arkadaşınız, “Şu Konuda da Makale Yazarsan İyi Olur” şeklinde bir öneride bulunabilir. Eğer sitenin içeriğine ters düşmüyorsa ricasını kırmaz yazarsınız. Bendeniz genellikle sohbet siteleri ile çalıştığımdan açıklamalarım bu yönde olacaktır. Sohbet sitelerine makale yazmak için çok yüksek bir zekaya sahip olmanız gerekmez. Diğer rakip siteler neler yazmış, kısaca göz gezdirirsiniz ve yazmaya başlarsınız. Google sayfalarına “Sohbet”, “Sohbet Odaları“, “Sohbet Siteleri”, “Chat Siteleri” v.b. arama kriterleri yazdığınızda size bol bol kaynak çıkacaktır.

Sohbet Makalesi Nedir

Sohbet makalesi, chat sitelerinin google gözünde belli bir itibar kazanması, bazı seviyelere gelmesi, index sayısının artırılması ve otoriter olması nedeniyle ehil ve liyakatlı kişiler tarafından yazılan ve belli bir kelime sayısının üzerinde olması gereken özgün içeriklerdir. Gördüğünüz gibi özgünlük, liyakat, ehil (UsTa, Profesyonel) gibi tabirleri kullandık. Demekki chat sitelerine yazılan makaleler başka hiç bir sitede bulunmayan bir saflık ve hamlığa sahip olmalıdır. “A” siteden kopya yapılarak alınan bir içeriğin “B” sitesine yapıştırılarak yayımlanmasının Google nezdinde hiç bir itibar ve ehemmiyeti yoktur. Ayrıca yazılan makaleler mutlaka “300” kelime sınırının üzerinde olmalıdır. Yazılan makalelerde mutlaka TDK (Türk Dil Kurumu) yazım ve imla kurallarına riayet edilmelidir.

Sohbet Makalesi Nasıl Yazılır ?Yazacak Kişinin Özellikleri Nelerdir ?

Sohbet makalesi nasıl yazılır ?. Makale yazacak kişinin mutlaka belli bir eğitim, kültür, hayat tecrübesi, dinginlik gibi özelliklere sahip olması gerekir. Bu da demek oluyor ki her önüne gelen makale yazamaz. Chat sitelerine yazılan makaleler konusunda bir meczuptan veya kendisini yetiştirememiş tüysüz oğlanlardan medet ummmak, nehire düşünce timsaha sarılmak gibi komik ve dramatik bir hal alabilir. Makale yazacak kişinin belli bir eğitim ve kültür seviyesine sahip olması, yazacağı konu hakkında mutlaka araştırma yapması gerekmektedir. Ayrıca makale yazan kişinin referansı olması, tanındık, bilindik ve güvendik biri olmasına dikkat edilmelidir.

Makale Yazdığını İddia Eden Bazı Şahısların İfşası ve Bunlardan Uzak Durulması

Bildiğiniz gibi sohbetlaf.net sitesinin ve bir çok sitenin makalesini Umut (X) ve TeamStaR rumuzlarını kullanan şahıslar yazmaktaydı. Bu şahıslar genelde başka sitelerden çaldıkları makaleleri, spinleme sitelerinde özgünleştirerek yeni bir yazıymış gibi yayımlamaktadır. Örneğin https://www.sohbetlaf.net/antalya-sohbet-siteleri/ makalesini okuduğunuzda, Türkçe dilimizde ve günlük hayatta pek kullanılmayan yabancı bilinmedik terimlere rastlayabilirsiniz. Geçenlerde google kulvarlarında dolaşırken, TeamStaR denilen şahsın çalıştığı sitelerin kaynağa bakılmasını yasakladığı, yani sağ tık kullanmayı önlediğini farkettim. Tabi benim gibi işi bilen biri için bu önlemler hiç bir işe yaramaz. Bu sitelerin kaynağına baktığımda display:none; kodu ile eklenmiş başka sitelerin linklerini gördüm. Bu gizli link eklenen sitelerden mekanci.net sitesinin resmini daha iyi anlamanız için aşağıya yüklüyorum.

Ornek

Ornek

Örnekte gördüğünüz gibi kırmızı çerçeve ile işaretlediğim alanda, çeşitli sitelerin linkleri dışarıdan görünmeyecek şekilde gizli olarak siteye yerleştirilmiş. Bunu yapan şahıs, kendisini makaleci olarak tanıtan, site sahiplerinin kanını emen bir kene, bir emek ve ekmek nankörü. Napolyon gibi “PARA, PARA, PARA” diye naralar atan bu şahıstan, Umut veya X rumuzlarını kullanan asalaktan uzak durmanız menfaatiniz icabıdır. Eğer bu şahıslar başka isimlerle karşınıza çıkarsa mutlaka referans isteyin.

Evet sevgili arkadaşlar, bu gün bu sitede sohbet makalesi nasıl yazılır sorusuna cevap aramaya çalıştık. Bu makalede bu işi yaptığını iddia eden bazı şarlatanların rumuzlarını verdik, yaptığı olayları ifşa etmeye çalıştık. Yarın başka bir makale başlığında görüşmek dileğiyle sağlıcakla kalınız.

Farklı Konu Başlıklarımıza Bakmaya Ne Dersiniz ?

Bir önceki yazımız olan Türkiye’nin En Kaliteli Sohbet Sitesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (2 Yorum)

    Sayin KaRa Makale nasil yazılır Makele ne ve neye yarar Bu açıklamaların için teşekkür ederim ayrıca X umut Ve TeamStaR Ferhat gibi iki cakalda Haksız bir şekilde Benim paramı yemislerdir. Başka site sahipleri Benim gibi Bu duzenbazlara kanmasınlar. Değerli Arkadaşlar Teamsea yani Ferhat ve X yani Umut Bunlar Para için yapmayacagi hiç bir şey olmaz. Çünkü adamların Yaşam Felsefesi oldukça geniş adam 2 aylik seo parasini aliyor senden diyoki abi çocuğuma ilaç alacam sunu yapacam bunu yapacam namusu ve şerefi üzerine de basiyor yemini namus ve şeref her an her yerde aynı dir adam olan icin çocuklarımız bizim cennetimizdir. Hiç bir baba onların adını kullanarak insanları kandirmamali adamlar namusunu şerefini ortaya koymuş benden çarptıklari parayi ben helal etsem ne etmesem ne.

      Sevgili SuSKuN öncelikle çok geçmiş olsun. Bir musibet, bin nasihata bedeldir atasözümüz ne kadar yerinde ve doğru olarak söylenmiş. Keşke daha önce karşılaşmış olsaydık ben bu çakallara seni yem etmezdim. İnşallah daha güzel işlere birlikte imza atacağız.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?İçerikler

Sohbet sitemiz insanların boş vakitlerini en iyi şekilde değerlendirmesi için aktif edilmiştir.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2021 -2023 By Seo KaRa | sitemap |