Ana Sayfa » Chat Odaları » Trend Sohbet

Trend Sohbet

KaRa     29-09-23     Chat Odaları     Trend Sohbet     450 Defa Okundu

Trend Sohbet

Trend Sohbet makalemize hepiniz hoş geldiniz arkadaşlar. Trend kelimesi İngilizceden dilimize nüfuz eden bir kelimedir. Kelime manası ile çevirince ‘Akım’ anlamına gelir. Türkçede genellikle ise akım, eğilim gibi anlamları taşımakta. TDK, başka bir deyişle Türk Dil Kurumu ‘eğilim’ manasında karar kılıyor. Genel manada ise insanların ilgisini çeken ve beğenilen demektir.

Bu herhangi bir nesne, ya da düşünce, olay veya durum da olabilir. Halihazırda var olmayan ama yeni ortaya çıkan şeyler için de kullanılır. Özellikle Z-kuşağı denilen, Zoomer kuşağı olarak da bilinen kuşağın dilinden düşmeyen bir kelimedir trend. Trend olmak, trending olmak, tt, yani trending topic olmak, Z-kuşağının chat sohbet etmek için çoğunlukla kullandığı kelimelerdir. Bu arada Z-kuşağı X-kuşağının geç doğan ya da Y-kuşağının erken anne-baba olanlarının evlatlarına verilen isimdir. 1997-2012 doğumluları kapsar.

TT Trending Topic Sohbet

Y-kuşağı, Milenyumlar diye de anılan, 1981-1996 arası doğan 80’lerin ve 90’ların çocukları ve gençlerine verilen isimdir. Dijital dünyanın tam manasıyla gelişmemiş olduğu bir zamanda yaşadı bunlar. Evde telefon, video kayıt cihazı veya bilgisayar bulundurmanın bile lüks sayıldığı bir dönemi yaşamışlardır. İnternetin ilk çıkışını da. MSN, Mynet, chat sohbet odaları nedir bilen nesil bu. Dışarda yakar-top oynayan son nesil de diyebiliriz kısacası.

Onların öncesindeki X-kuşağı hepten masum, 1965-1980 arası yetişenlere verilen isimdir. Onlar ekonomik olarak daha geride olan bir dönemde dünyaya gelmişler. İlk radyo, televizyon ve sabit telefonlarla tanışan nesil. Dahası yok diye düşünürken, Z-kuşağına gelindiğinde bebeklerin bile ellerinde tablet veya akıllı telefon gören elleri öpülesi dedeler ve ninelerin kuşağı. Şimdilerde Z-kuşağının yarı Türkçe, yarı İngilizce sosyal medya dillerine ayak uyduramayan nesil onlar. Trend olan sohbet onlar için ne ifade eder ki? Onlar ‘Bir fincan kahvenin kırk yıl hatrı var’ diye yetişen nesil.

 

Trend Chat Sohbet

Şimdilerde trend sohbet yapmak için epey emek harcamak gerekir. Bizimle trend sohbet etmek ise çok kolay. www.sohbetlaf.net yazın, anasayfadaki Sohbet Girişine bir nick yazıp girin içeriye. Selam verin veya merhaba deyin. Siz de bizimle başlayın chat sohbet etmeye. Haydi, bekliyoruz.

Bir önceki yazımız olan Yeni Chat Odaları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?İçerikler

Sohbet sitemiz insanların boş vakitlerini en iyi şekilde değerlendirmesi için aktif edilmiştir.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2021 -2023 By Seo KaRa | sitemap |