Ana Sayfa » Sohbet Odaları » Sohbet Konuları

Sohbet Konuları

KaRa     03-03-23     Sohbet Odaları     Sohbet Konuları     264 Defa Okundu

Sohbet konuları, akıcı sohbetler, erkeklerle sohbet konuları, whatsapp konuları, dini sohbetler konusundaki makalemi paylaşıyorum.

Sohbet Konuları Çeşitleri

Sohbet edecek konu bulmak, hangi konularda konuşulacağına karar vermek pek zor bir olay değil. Çünkü hayatın olağan akışında sohbet edilebilecek onlarca çeşitli konular var. Ana konularda konuşamıyorsan, alt kategorilerde de bir çok konu başlığı bulabilirsin. İhtiyarlar ve gençler arasında bazen fikir ayrılıkları ve çatışmalar yaşanabilir. Bu olağan bir durumdur. Çünkü belli bir yaşa erişmiş insanlar, kendi dönemlerinde yaşadıkları olayları, gelenekleri, örf ve adetleri sürekli savunurlar. “Ah Ah Bizim Zamanımızda Böyle Şeyler Olmazdı” şeklinde başlayan sohbetlerde geçmişe dair özlemler ve hasretler yüklüdür.

Gençler ve yetişkinlerle sohbet edilirken, tartışma olmayacak sohbet konuları bulmak, ayrımcılıktan ve ötekileştirmeden şiddetle kaçınmak gerekir. Bu nedenle şeffaf ve yumuşak sözlere ağırlık verilmelidir.

Yetişkinlerle Sohbet

Yetişkinlerle sohbet ederken, geçmişe dair konular birer roman veya film şeridi gibi ortaya dökülür. Çünkü belli yaş sınırını aşmış kişilerin hayata dair bir çok tecrübesi vardır. Bu tecrübelerin çoğunluğu gözyaşı ve duygusal anlarla yoğrulmuştur. Anlatılan sohbet konuları ne kadar etkileyici olursa, dinleyicilerden de o derece olumlu tepkiler alır. Yetişkinler geçmişe dair eski plaklardan, sanatçılardan, eğitimden, siyasetten v.b. bir çok sohbet konularından bahsetmekten hoşlanır. Ayrıca tarihte yaşanmış bazı olayları da tıpkı kendileri yaşamış gibi anlatırlar. Onlar da dedelerinden ve ebelerinden dinleyerek aktarmışlardır.

Ailevi Sohbetler

Aile içerisinde zuhur eden muhabbetlerde ise, en çok konuşulanı çocukluk dönemleridir. Evin büyük babası torunundan bahsederken “Sen Bunun Çocukluğunu Görseydin” gibi sözler sarfeder. Çocuklukla yetişkinliği arasında kurulan mukayese sonucunda şen kahkahalar atılır.

Chat Siteleri İçinde Sohbet Konuları

Chat siteleri içinde sohbet konusu bulmak sanıldığı kadar zor değildir. Çünkü insan görüntüsünün ve sesinin mevcudiyeti olmadığı için, bu platformlara katılanlar daha rahat yazıp çizerler. Akıllarına gelen her konuyu yazabilirler. Hatta muhabbetlerdeki konular bir yıldırım gibi hızlı değişir, konudan konuya atlanarak devam edilen yazılı sohbetler sabahlara kadar sürer. Chat sitelerine girenlerin çoğunluğu, gerçek hayatta konuşacak bir konu bulamayanlar, tutukluk yaşayanlar, belli bir arkadaş çevresine sahip olamayanlardır.

Bir önceki yazımız olan Sohbet Etmek başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?İçerikler

Sohbet sitemiz insanların boş vakitlerini en iyi şekilde değerlendirmesi için aktif edilmiştir.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2021 -2023 By Seo KaRa | sitemap |