Ana Sayfa » Chat Siteleri » Chat Sohbet Programları

Chat Sohbet Programları

KaRa     11-03-23     Chat Siteleri     Chat Sohbet Programları     326 Defa Okundu

Chat sohbet programları, internet sohbetleri, arkadaşlık siteleri ve uygulamaları, günümüz dünyasında bir furya halinde aldı başını gidiyor.

Chat Sohbet Programları

Gün geçtikçe yeni bir uygulama veya program ortaya çıkmaya görsün. Bu uygulamaların beraberinde getirdiği yenilik ve sürat sayesinde yerli ve yabancı insanlarla iletişime geçmek çok daha kolay hale geldi. Yabancılarla bu kadar yakınlaşınca yabancı dil sorunu da ortadan kalkmış oluyor. İnternete paralel olarak gelişen sohbet siteleri sayesinde, günümüz insanı eski alışkanlıklarından kurtularak sanal ortama doğru yönelmiş oldu. Eskiden yani bizim gençlik yıllarımızda kızlarla sohbet etmek veya tanışmak için pastanelere, kafeteryalara, parklara v.b. kalabalık yerlere giderdik. Bu esnada hoşlandığımız kıza saatlerce “Hacıköylünün Trene Bakması Gibi Bakardık.” Bütün bu bakışmaların, flörtleşmenin, mektuplaşmaların hepsi sanal chat ortamına aktarılmış oldu.

Her gün artan ve yenilenen flört uygulamaları, chat sohbet programları, sohbet siteleri; eski usül tanışma fasıllarını bize kolay ve süratli olarak sunmaya başlamıştır. Sizler de dünyanın herhangi bir yerinden insanlarla anlık olarak tanışabilirsiniz. “Sohbet etmek bana zor geliyor”, “Hızlı Sohbet Edemiyorum, Utanıyorum” şeklinde yakınmalarınız ve endişeleriniz varsa, bu konuda yazdığım makaleleri okursanız sizlere bazı ipuçları vermeye çalıştım.

En İyi Arkadaşlık Siteleri Hangileri ?

Ülkemizde kullanılan bir çok yerli ve yabancı sohbet uygulamaları mevcut. Bu uygulamaları bir çok kişi eğitim amaçlı yani yabancı dilini geliştirmek için kullanıyor. Bu arkadaşlık siteleri sayesinde yabancı dil öğrenmek, okulda öğrenmekten çok daha kolay hale geliyor. Chat sohbet programları ve sohbet uygulamaları arasında en dikkat çeken “Tinder” görünüyor. Fakat “Appstore” ve “Google Play Store” de her gün yeni uygulamalarla karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla bu yeni tür uygulamalar arkadaş bulma şansını da kat kat artırıyor.

Tinder :

Chat siteleri ilk çıktığında, “Eski Mynet Chat” sohbet uygulaması liderliği elinden bırakmıyordu. Şimdiki zamanımıza baktığımızda ise Tinder zirveden inmiyor. Google Play Store üzerinden yaklaşık 100 milyon indirme sayısına ulaşmış bir uygulamadır. Yabancılarla tanışmak, bu sayede yabancı dilini geliştirmek isteyenlerin vazgeçemediği bir chat sohbet programıdır.

Lovoo :

Almanya merkezli bir sohbet ve arkadaşlık uygulamasıdır. Avrupa ülkelerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Yaklaşık 50 milyon indirme sayısıyla Tinder’e rakip olmuş gibi görünmüyor. Bu uygulama kullanıcıların canlı yayın yoluyla tanışmalarına olanak sağlamaktadır.

MeetMe :

Adından da anlaşıldığı gibi bir tanışma uygulamasıdır. Eski usül Klasik mesajlaşma ve canlı yayın yapma olanağı da mevcuttur. Bu program da Google Play Store üzerinden 50 milyondan fazla indirme sayısına ulaşmıştır. sayısını ulaşmış durumda.

Daha bir çok chat sohbet programları ve uygulaması mevcut olmasına rağmen biz ilk sıralarda yer alanlara sitemizde yer verdik. Sohbetlaf.net sitemiz de İRC CLİENT ve MİRC SCRİPT tabanlı çalışmasına rağmen en iyi arkadaşlık siteleri arasında gösterilebilir.

Bir önceki yazımız olan Şırnak Chat Sitesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?İçerikler

Sohbet sitemiz insanların boş vakitlerini en iyi şekilde değerlendirmesi için aktif edilmiştir.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2021 -2023 By Seo KaRa | sitemap |