Ana Sayfa » Chat Siteleri » Hatay Sohbet

Hatay Sohbet

KaRa     15-02-23     Chat Siteleri     Hatay Sohbet     244 Defa Okundu

Hatay Sohbet Odaları

Hatay sohbet odaları, hatay hakkında bilgi sahibi olmak, Hatay’da yaşayan insanların örf, adet, anane ve kültürü hakkında araştırma yapmak isteyenleri ağırlamaya devam ediyor. Bu vesileyle o yörede yaşayan insanlarla içten ve ciddi arkadaşlıklar kurmak mümkün olabiliyor. Hatay sohbet odaları, çevre il ve ilçelerden, hatta yurdun dört bir yanından gelen kullanıcılarla dolup taşıyor. Bildiğiniz gibi geçen hafta 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen deprem nedeniyle Hatay ilimizde de büyük bir yıkım ve can kaybı yaşanmıştı. Bu yıkım ve felaketin ardından, insanlar bırakın sohbet etmeyi, yürümeye bile mecalleri kalmamıştı. Devletimiz tüm yetkili kurum ve kuruluşlarıyla, yabancı ülkelerden gelen kurtarma ekipleriyle seferber oldu. İnşallah bu necip millet bu felaketin üstesinden de gelecektir.

Hatay Chat Siteleri

Hatay chat siteleri, farklı medeniyetlerden gelen insanlara da hitap etmektedir. Medeniyetler arası bir köprü kurmak, yöre halkının daha hızlı sosyalleşmesini sağlamak üzere Hatay chat sitelerini açmış bulunmaktayız. Hatayın etnik ve tarihi dokusuna şöyle bir göz attığımızda, farklı etnikten gelen bir çok insana rastlayabilmek mümkündür. Şehir’de dolaşırken onlarca tarihi esere rastlayabilirsiniz. Payas Kalesi, Saint Pierre Kilisesi, Bakras Kalesi, Cin Kulesi v.s. Hatay ilimiz Suriye’de meydana gelen iç savaştan en fazla etkilenen illerimizden birisidir.

Hatay Coğrafi Konum

Akdeniz bölgesinde yer alan bu ilimiz, Türkiye’nin en güneyindedir. Hatay mutfağı, Türk ve Dünya mutfakları arasında en ön sıralardadır. Mutfağının bu kadar güçlü olmasının nedeni, kültür zenginliğinden ileri gelmektedir. Kalabalık bir nüfusa sahip olan bu ilimiz, şehirde yaşayan Suriyelilerle birlikte 2 milyondan fazladır. Bu nedenle farklı din, inanç, mezhep, etnik yapıya sahip olan bu ilimiz çok kozmopolitik olduğundan özel olarak takip edilip değerlendirilmesi gerekir. Kentte yaşayan insanlara şöyle bir baktığımızda Türk, Kürt, Arap, Hıristiyan Arap ve Ermenileri görebiliriz. Fakat nüfusun çoğunluğunu Türkler oluşturmaktadır. İskenderun, Antakya, Dörtyol, Yayladağ, Reyhanlı, Erzin, Belen, Kırıkhan, Hassa ilçelerinde Türk nüfus yoğunluğu fazladır. Bu Türk nüfusunun içinde Yörükler, Türkmenler ve Yerli Türkler mevcuttur.

Arap Alevi nüfusunun en çok bulunduğu ilimiz Hatay’dır. Samandağı ve Defne ilçelerinde nüfusun hemen hemen hepsi Arap alevisidir. Bu insanlara Nusayri de denmektedir. Suriyede meydana gelen savaştan sonra, şehrin etnik ve kültürel yapısı çok değişmiş. Suriyeden gelen araplarla birlikte Arap nüfusu iyice artmıştır.

Sohbet odaları ekibinden ben yazarınız KaRa, Hatay sohbet odaları ve Hatay Hakkında bilgiler yazımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız. Başka bir makalede görüşünceye kadar hoşçakalın.

Bir önceki yazımız olan Sohbet Makalesi Nasıl Yazılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?İçerikler

Sohbet sitemiz insanların boş vakitlerini en iyi şekilde değerlendirmesi için aktif edilmiştir.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2021 -2023 By Seo KaRa | sitemap |