Ana Sayfa » Chat Siteleri » Şırnak Chat Sitesi

Şırnak Chat Sitesi

KaRa     10-03-23     Chat Siteleri     Şırnak Chat Sitesi     292 Defa Okundu

Şırnak chat sitesi, Şırnak sohbet odaları, Şırnak kadınlarla chat başlıklı makaleme hoşgeldiniz. Şırnaklılarla hemen sohbet etmek için kendinize uygun bir nick seçerek “sohbete bağlan” butonuna basınız.

Şırnak Chat Sitesi

Şırnak sohbet odaları, kafamızda her zaman olan ve bir türlü hayata geçiremediğimiz projelerden birisiydi. Demekki nasip bugüne imiş. Daha önce Şırnak bölgesinde 3 sene kaldığım için Şırnak ve çevresini iyi tanırım. Şırnak ili bildiğiniz gibi daha önce Siirt iline bağlı bir ilçe idi. O zamanlar bırakın İlçe olmayı, kasaba görünümünde köhne kalmış yerlerden birisiydi. Terör olaylarından en fazla nasibini alan bir yer olarak hafızalarımızda tazeliğini korumaktadır. Yaklaşık 30 sene önce şu anki hükümet konağının olduğu meydanda eşekler dolaşırdı. Fakat şu anda Şırnak ili nüfus, iskan v.b. yönlerden oldukça gelişti. Bölgenin en dağlık yerleşim yerlerinden birisidir. Meşhur Cudi, Gabar, Namaz ve Altın dağları bu ilimiz sınırları içerisindedir. Silopi, Cizre ve İdil ilçeleri ise geniş ve düzlük arazilere sahiptir.

Şırnak yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve yağışlıdır. Tarım ve hayvancılık başlıca gelir kaynaklarındandır. Sınır bölgesi olması nedeniyle kaçakçılık yapmak (kömür, gıda, mazot, sigara, çay v.b.) en kolay para kazanma yöntemi olarak görüldüğünden bir çok insan bu yola başvurmuştur. Şırnak bölgesinde yaşayan bir çok insan, batıdaki insanlardan daha rahat bir yaşam sürmektedir. Kolay yoldan, avantadan para kazanmak onlar için çocuk oyuncağıdır. Bir çok yerleşim bölgesinde insanlar elektriği kaçak olarak kullanmaktadır. Şırnak insanı gelenek ve göreneklerine son derece bağlı insanlardır. Özellikle düğünlerde ve önemli günlerde erkekler “Şal Şapik”, kadınlar ise “Fistan” denilen entari benzeri giysiler giyerler. Bu giysiler ne kadar güzel ve süslü olursa, giyenin o derece önemli bir insan olduğu intibası ortaya çıkar.

Şırnak Sohbet Odaları

Şırnak sohbet odaları, Güneydoğu Anadolu bölgesinden gelen misafirleri ağırlamaya devam ediyor. Bölge halkı chat kültürünü yeni yeni tanımaya başladı. Şırnak chat sitesinin müdavimleri ağırlıklı olarak gençlerden oluşmaktadır. Orta yaşın üzerindekiler henüz internet yani sanal dünyayla fazla alakalı değiller. Şırnak chat sitesi içerisinde ağırlıklı olarak yöresel dil olan “Kürtçe” yazışmalar yapılmaktadır. Bu yüzden az da olsa kürtçe bilmek sizlerin yararına olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Sanal Sohbet Kanalları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?İçerikler

Sohbet sitemiz insanların boş vakitlerini en iyi şekilde değerlendirmesi için aktif edilmiştir.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2021 -2023 By Seo KaRa | sitemap |