Ana Sayfa » Chat Siteleri » Sohbet Sitelerine Numara Verme

Sohbet Sitelerine Numara Verme

KaRa     18-09-23     Chat Siteleri     Sohbet Sitelerine Numara Verme     230 Defa Okundu

Sohbet Sitelerine Numara Verme

Sohbet sitelerine numara verme, başkasının telefonunu dağıtma, numaram her yere dağıtılmış gibi bir çok serzeniş ve şikayetle karşılaşıyoruz. Bu nedenle konuya açıklık getirmek istedim. Sevgili arkadaşlar bazen ayrıldığımız arkadaşlarımızdan, akrabalarımızdan, eşimizden, sevgilimizden intikam almak isteriz. Bir çoğu bunu farklı yollardan yaparak kin ve intikam duyduğu kişiden intikam alma peşine düşer. Fakat ne yazık ki, bir çoğumuz yaptığımız eylemlerin sonuçlarını ve yükümlülüklerini bilmeyiz. Hatta yaptığı işin sonucunu düşünmeyen ve “Sonunu Düşünen Kahraman Olamaz” veya “Atın Ölümü Arpadan Olsun” gibi bir çok saçma sloganlarla yolumuza devam ederiz. Bu nedenle “Sohbet Sitelerine Numara Verme” başlıklı makaleyi yazmak elzem oldu.

Bir çok kişi kavgalı olduğu kişinin telefon numarasını sohbet siteleri içerisindeki chat bölümüne yazıyor ve kaçıyor. Zannediyor ki bunu yapınca şahsı sabaha kadar arayıp rahatsız edecekler. Bence son derece yanlış bir durum.

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu

Biliyorsunuz, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) adında bir kanun var. Bu kanun, siber saldırılar, veri ihlalleri, sızıntılar gibi tehlikeli durumları önlemeye yöneliktir. Bu şekilde güvenlik sağlanarak bu kanunu ihlal edenlere karşı yaptırımlar uygulanmaktadır. Bırakın sohbet sitelerine numara verme işini, bir kişinin gönül rızası olmadan numarasını üçüncü şahıslarla bile paylaşmak suçtur. Bu suçun cezası ise 2 yıldan 4 yıla kadar hapis cezası olabiliyor. Hatta kalabalık bir yerde fotoğraf çektirdiniz. Bu fotoğrafı dahi arka planda çıkan kişilerle birlikte yayımlarsanız suç işlemiş olursunuz. Bu nedenle fotoğraftaki insanların yüzü, net bir şekilde görünmemelidir.

Numarayı Bilinçsizce Paylaşmak

Benim başıma gelen en çok olaylardan birisi de numaramın izinsiz olarak paylaşılmasıdır. Bir gün evde oturuyorum, telefonum çaldı. Arayan kişinin telefonu rehberimde kayıtlı değildi. Allah Allah kim bu kayıtsız numara dedim ve açtım. Arayan kişi bizim köyden Ahmet isminde bir amcaydı. Arama sebebi ise, bizim sülaleden bir kızı torununa beğenmiş, bu işi tatlıya bağlamak için benden yardım istiyordu. Dedim ki, Ahmet amca telefon numaramı kimden aldın?. Falanca kişiden aldım dedi. Bir an o kişiye telefon açıp küfür edesim geldi ama kendimi frenledim. Yahu be adam, hiç mi mektep medrese görmedin?.

Neden bana sormadan benim numaramı Ahmet amcayla paylaşıyorsun?. İşte en tav olduğum konulardan birisi de budur. Siz kesinlikle rehberinizdeki bir numarayı, sahibine sormadan başkalarıyla paylaşmayınız. Çünkü size göre gayet masum görünen bu olay başınıza çorap örebilir. Dolayısıyla iş yargıya intikal edip hakim karşısına çıktığınızda “Efendim Ben Bunun Suç Olduğunu Bilmiyordum” diyerek bu işten yakayı sıyıramazsınız.

Tuvalet Kapılarına Telefon Numarası Yazma

Bizim Türk milletine has bir durum galiba diye düşünüyorum. Özellikle büyük abdest için tuvalete giden bazı yurdum insanı, ıkınma esnasında tuhaf şeyler yapabiliyor. Acaba diyorum, ıkınırken beynine fazla mı oksijen gidiyor. Hemen aklına gıcık kaptığı insanlar geliyor ve hemen cep telefonu rehberini açıp, problem yaşadığı insanın numarasını tuvalet kapısına yazıyor. Numaranın altına da “Ara Beni” diye mutlaka yazıyor. Bu davranışın altında bence intikam alma duygusu yatıyor. Sohbet odaları olarak “Sohbet Sitelerine Numara Verme” makalesinin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Yarın başka makalede görüşmek dileğiyle sağlıcakla kalınız.

Bir önceki yazımız olan Chatduy başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?İçerikler

Sohbet sitemiz insanların boş vakitlerini en iyi şekilde değerlendirmesi için aktif edilmiştir.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2021 -2023 By Seo KaRa | sitemap |